Geplaatst op

De Limburger | 25-09-2021 door René Willems

Tijdens de jaarlijkse Burendag heeft woningstichting Servatius in Maastricht het Buurtkrachtteam Wyckerpoort gepresenteerd.

Het is het tiende wijkteam dat Servatius in Maastricht heeft geïnstalleerd. De leden wonen en leven zelf in de buurt, legt Romy Broers van Servatius uit, waardoor zij als geen ander weten wat daar speelt.

Sami Azizi traint en begeleidt de vrijwilligers. „Ik leg uit hoe zij in gesprek kunnen komen met andere buurtbewoners”, zegt hij. „En ik leg uit bij wie ze bij ons moeten aankloppen met vragen en wensen uit de wijk.”

Ballonnenclowns vermaken de kinderen tijdens de Burendag op het Old Hickoryplein. Foto: De Limburger

De Burendag vond plaats op het Old Hickoryplein. De activiteiten waren dit jaar speciaal afgestemd op de kinderen. „In deze buurt wonen nogal wat jonge gezinnen met kleine kinderen”, aldus Broers. Vorig jaar was er extra aandacht voor de ouderen.

De kinderen uit de buurt konden zich onder meer vermaken met een ballonnenclown. Ook konden zij zichzelf laten versieren met glittertattoos. Voor de ouders was er koffie, voor de kinderen ranja.

Bron: De Limburger

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Levendig Limmel

Onze digitale nieuwbouwbrochure staat live! Ontdek de huurappartementen in de middenhuur en lees meer over de plannen voor deze bruisende wijk in Maastricht. In de brochure vindt u ook meer informatie over de wijk en kunt u de plattegronden van de appartementen bekijken.
Lees meer
Wessel en Thijs in de keuken van hun gezamenlijke woning.  © Rob Oostwegel

Eerste hospitaverhuur van start in Maastricht

Hospitaverhuur bij een sociale huurwoning? Ja, dat kan! Dat laten Thijs Lenders (70) en Wessel van Wettum (24) zien. Gister werden we hartelijk ontvangen bij Thijs thuis. De match tussen Thijs en Wessel is de eerste in de pilot van Hospi Housing in samenwerking met Gemeente Maastricht en Servatius.
Lees meer
Bestuurders Deltaplan

Deltaplan krijgt ruim 33 miljoen voor toekomstbestendige ouderenzorg

In Maastricht en Heuvelland slaan 17 organisaties de handen ineen om wonen, welzijn en zorg beter op elkaar af te stemmen in zogenaamde woonzorgzones. Dankzij steun van zorgverzekeraars CZ en VGZ komt er 33,4 miljoen euro beschikbaar uit de transformatiemiddelen van het Integraal Zorgakkoord (IZA). Het geld wordt de komende jaren gebruikt om 30 woonzorgzones te ontwikkelen en uit te breiden
Lees meer