Geplaatst op

Op 30 juni besloot het College van de gemeente Maastricht tot het ondertekenen van de anterieure overeenkomst met Servatius voor het nieuwbouwproject Caberg Zuid Oost.

Het nieuwe ontwerp bestemmingsplan ligt van 24 juli tot 4 september ter visie voor omwonenden en geïnteresseerden. Na vaststelling van het bestemmingsplan kan Servatius overgaan tot realisatie van de nieuwbouwplannen.

De plannen

  • Er zijn reeds 59 woningen gesloopt. De voorbereidingen worden nu getroffen voor de sloop van de resterende 51 woningen.

  • In de plaats van deze 110 grondgebonden eengezinswoningen komen:

    •  50 woningen voor de sociale sector. Servatius onderzoekt op dit moment of ze een deel van de appartementen aan een zorgpartij kunnen verhuren (realisatie zorgwoningen).

    • 35 patiowoningen, tweekappers en rijwoningen voor de geliberaliseerde (niet-DAEB) huur of vrije verkoop. Servatius verkoopt de grondpositie aan een marktpartij.

Als alles goed gaat verwacht Servatius aan het einde van het jaar te slopen. In het nieuwe jaar starten we met het ontwerptraject en vergunningen.

#samendoen
#update
#nieuwbouw

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Bouwstroom Limburg officieel gestart

Woensdag 26 februari vond in Roermond de officiële lancering plaats van Bouwstroom Limburg. Hierin hebben HEEMwonen, Wonen Limburg, Wonen Zuid, Servatius, Woonpunt en Maasvallei hun krachten gebundeld om het bouwtempo van betaalbare woningen in Limburg te versnellen. Zo gaan ze 1.500 huurwoningen met hoge duurzaamheids- en circulariteitseisen bouwen in de periode 2025 t/m 2028. Ze hebben daarvoor opdracht gegeven aan twee bouwbedrijven: Jongen en Heijmans Woningbouw.
Lees meer

Tijdens Carnaval gesloten

Wist u dat wij op 28 februari vanaf 14:45 uur, Carnavalsmaandag (03-03) en Carnavalsdinsdag (04-03) gesloten zijn? Voor spoedreparaties blijven wij bereikbaar op het nummer 043 328 4300.
Lees meer

We zijn begonnen! 🏗️🏡

Op het terrein waar ooit het prestigieuze Mosa Porselein zijn meesterwerken creëerde, ontstaat nu een nieuwe buurt: Mosaïek Wyckerpoort. Op deze plek waar historie en toekomst samen komen worden 245 nieuwe woningen gebouwd. Vandaag, vrijdag 21 februari, werd samen met Johan Pas en Frans Bastiaens de eerste impressie op het bouwbord onthuld die de ambitie voor het nieuwe stukje Wyckerpoort schetst. "De nieuwe buurt Mosaïek wordt echt onderdeel van Wyckerpoort. Dit doen wij niet alleen door in het ontwerp van zowel de openbare ruimte als de woningen rekening te houden met de verschillende doelgroepen maar ook door een verschillend aanbod in koop- en sociale huurwoningen aan te bieden." zegt Leon Breukers Naar verwachting starten de eerste bouwwerkzaamheden eind dit jaar. Op de hoogte blijven over de voortgang van het project? Schrijf u dan nu in voor de nieuwsbrief via de website: www.mosaiek-wyckerpoort.nl.
Lees meer