Geplaatst op

Servatius, Ballast Nedam Development en Laudy Bouw & Ontwikkeling tekenen de koop- en aannemingsovereenkomst voor de realisatie van 41 sociale huurappartementen aan de Groene Loper. Servatius en Ballast Nedam Development hebben daarnaast getekend om aan de Kolonel Millerstraat 21 energieneutrale vrije sectorwoningen te realiseren. De 21 vrije sector woningen zijn een ontwerp van Humblé Martens & Willems Architecten uit Maastricht.

Met de bouw van 41 sociale huurwoningen aan de Groene Loper worden de wijken Wyckerpoort en Wittevrouwenveld nu ook maatschappelijk met elkaar verbonden.

Ambitie

Inmiddels zijn 159 stadswoningen, herenhuizen en appartementen in het gebied in aanbouw. Naast de 41 sociale huurappartementen en 21 vrije sectorwoningen streeft Ballast Nedam Development er naar om dit jaar te starten met de realisatie van nog eens 114 stadswoningen en appartementen, bovenop de 159 die reeds in aanbouw zijn genomen aan de Groene Loper. Hiermee krijgt de uitgesproken ambitie voor een gezonde en inclusieve Groene Loper steeds meer vorm.

Samen met bewoners plannen ontwikkelen

In omringende wijken Wittevrouwenveld en Wyckerpoort is ook veel veranderd sinds de ontwikkeling van de Groene Loper. Servatius heeft in beide wijken veel geïnvesteerd in renovatie en verduurzaming om woongenot, veiligheid en lagere energielasten voor de bewoners te bewerkstelligen. Bij de nieuwbouwplannen voor de Tillystraat zijn de bewoners nauw betrokken en is samen met hen de keuze gemaakt voor patiowoningen en appartementen met een lift. Aan deze woningen, die tevens geschikt zijn als seniorenwoningen, is in de wijk veel behoefte.

Duurzaam

Met de toepassing van een duurzaam ontwerp en installaties als warmtepompen en zonnepanelen wordt ook voor deze woningen aan de Groene Loper vol ingezet op duurzaamheid. Hiermee worden de 21 woningen energieneutraal (EPC 0). Ballast Nedam Development let daarnaast ook op de biodiversiteit door zoveel mogelijk bestaande bomen te behouden en in te passen, nestkasten en regentonnen te plaatsen.

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Huurbevriezing gaat niet door

Woonminister Keijzer heeft het wetsvoorstel voor huurbevriezing ingetrokken. Dat bekent dat de huren voor sociale woningbouw in 2025 en 2026 toch worden aangepast.
Lees meer

Nieuwe wooninitiatieven helpen bij het vinden van een passende woning

Het te kort aan woningen in Limburg vraagt om een gezamenlijke aanpak. Alleen bouwen is niet genoeg – ook het slimmer benutten van bestaande woningen is hard nodig. Maasvallei, Servatius en Woonpunt introduceren daarom gezamenlijk twee nieuwe initiatieven die bijdragen aan een betere doorstroming en optimaal gebruik van bestaande woonruimte: de doorstoom naar levensloopbestendige woningen en hospitaverhuur.
Lees meer

We zijn begonnen! 🏗️🏡

Op het terrein waar ooit het prestigieuze Mosa Porselein zijn meesterwerken creëerde, ontstaat nu een nieuwe buurt: Mosaïek Wyckerpoort. Op deze plek waar historie en toekomst samen komen worden 245 nieuwe woningen gebouwd. Vandaag, vrijdag 21 februari, werd samen met Johan Pas en Frans Bastiaens de eerste impressie op het bouwbord onthuld die de ambitie voor het nieuwe stukje Wyckerpoort schetst. "De nieuwe buurt Mosaïek wordt echt onderdeel van Wyckerpoort. Dit doen wij niet alleen door in het ontwerp van zowel de openbare ruimte als de woningen rekening te houden met de verschillende doelgroepen maar ook door een verschillend aanbod in koop- en sociale huurwoningen aan te bieden." zegt Leon Breukers Naar verwachting starten de eerste bouwwerkzaamheden eind dit jaar. Op de hoogte blijven over de voortgang van het project? Schrijf u dan nu in voor de nieuwsbrief via de website: www.mosaiek-wyckerpoort.nl.
Lees meer